logo Mañana

filmy świata w polsce

PRAGNIENIE MIŁOŚCI
(Después de Lucía)


reż. Michel Franco

Francja, Meksyk| 2012 | 93'

 

Film Otwarcia 8. Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+
MFF Cannes 2012 - Nagroda Główna w sekcji
Un Certain Regard
MFF San Sebastian 2012 - wyróżnienie w sekcji
Horizontes Latinos
Meksykański kandydat do Oscara 2013

 

Arcydzieło". | Tim Roth, przewodniczący Jury Un Certain Regard MFF Cannes 2012

Znakomity." | Magdalena Bartczak, Portal Filmowy

Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sekundy." | Charles Gant, Variety

 

PRAGNIENIE MIŁOŚCI (Después de Lucía) - głośny film jednego z najbardziej obiecujących reżyserów młodego pokolenia w Meksyku, Michela Franco - to intrygująco opowiedziana, wstrząsająca historia meksykańskich nastolatków, którzy w potoku ogólnodostępnego alkoholu, seksu i Internetu gubią granice między rzeczywistością a światem wirtualnym.

 

Obraz zgłoszony jako meksykański kandydat do Oscara 2013 zebrał już laury na MFF w Cannes 2012, gdzie zdobył Nagrodę Główną w sekcji Un Certain Regard oraz na MFF w San Sebastian 2012, gdzie otrzymał wyróżnienie w sekcji Horizontes Latinos. Polska premiera filmu PRAGNIENIE MIŁOŚCI miała miejsce podczas 8. edycji Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+. Film został zaprezentowany na otwarcie Festiwalu.

Reżyser nazwał swój film "studium przemocy". PRAGNIENIE MIŁOŚCI budzi skojarzenia z takimi filmowymi dziełami, jak BIAŁA WSTĄŻKA Michaela Hanekego, WŁADCA MUCH Harry'ego Hooka, SŁOŃ Gusa Van Santa czy SALA SAMOBÓJCÓW Jana Komasy.

Nastoletnia Alejandra przeprowadza się z ojcem do Mexico City, gdzie obydwoje rozpoczynają nowe życie. Wydaje się, ze dziewczyna dobrze sobie radzi w nowej szkole i w krótkim czasie zyskuje grono przyjaciół. Sytuacja zmienia się dramatycznie, kiedy nagranie seksu Alejandry z jej nowym chłopakiem trafia do Internetu. Okazuje się, ze nowi "przyjaciele" od początku prowadza z nią okrutna grę.

 
3 
Read 15563 times

Media