logo Mañana

filmy świata w polsce

 18 SPOTKAŃ PRZY STOLE
(18 comidas)


reż. Jorge Coira
Hiszpania | 2010 |107'

 

MFF Taormina 2010 - Nagroda dla Najlepszego Reżysera
MFF Ourense 2010 - Nagroda Publiczności, Nagroda Specjalna Jury dla Najlepszego Filmu
Biennale Kina Hiszpańskiego Annecy 2011 - Nagroda Specjalna Jury
MFF Cartagena de Indias 2011 - Konkurs Główny
MFF Guadalajara 2011
Festiwal Kina Hiszpańskiego w Londynie 2011
MFF Festroia 2011
MFF Helsinki 2012
Festiwal Filmowy w Cork 2012
Tydzień Kina Hiszpańskiego w Clermont-Ferrand 2012
13. Tydzień Kina Hiszpańskiego - Współczesne Kino Galicyjskie

 

Uliczny muzyk usiłujący odzyskać straconą miłość, dwóch skacowanych przy­jaciół przy śniadaniu, aktor gotujący dla ukochanej, która nigdy nie przychodzi, dwóch kochanków ukrywających się przed światem, kucharka marząca o karie­rze piosenkarki, zagubiony Macedończyk, starsi państwo, którym jedzenie zastępuje miłosne słowa... Jeden dzień, 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji i 6 historii starych i nowych miłości: tych szczęśliwych, tych, którym nie daje się szansy oraz tych, które już wyga­sły. Układanka z uczuć wielu różnych postaci, które łączy jeden cel: szczęście.

 

18 SPOTKAŃ PRZY STOLE to kulinarna podróż po hiszpańskiej Galicii, krainie owo­ców morza i folkowej muzyki o celtyckich korzeniach. Zrealizowany na ulicach i we wnętrzach magicznego Santiago de Compostela z plejadą hiszpańskich aktorów, m.in. Luisem Tosarem (Nawet deszcz, Poniedziałki w słońcu), Cristiną Brondo (Smak życia) oraz Sergio Peris-Menchetą (Rodzina Borgiów), łączy w jedną kilka historii o życiu, miłości i... jedzeniu.

 

Pokazywany premierowo w ramach 13. edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego wzbudził niemało emocji, a pokazy odbyły się przy pełnych salach.

 18spotkan
Read 15484 times

Media