logo Mañana

filmy świata w polsce

ŻYCIE TO JEST TO
(La chispa de la vida)

 


Reż. Álex de la Iglesia


Hiszpania | 2011 | 98'


 

 

Berlinale 2012 - Pokaz Specjalny
MFF Cartagena de Indias 2012 - Film Zamknięcia

 

 

 

Szalona jazda wyczarowana w głowie Alexa de la Iglesii.
Borja Hermoso, EL PAÍS

 

ŻYCIE TO JEST TO to bardzo drapieżna, ale też na swój makabryczny sposób niezmiernie zabawna satyra na współczesne media. Niebagatelne osiągnięcie. W dzisiejszych czasach trzeba się postarać, by poziom absurdu przewyższył ten, który oglądamy w codziennych wiadomościach.
Agata Malinowska, FILMASTER

 

Kolejna zwariowana tragikomedia twórcy HISZPAŃSKIEGO CYRKU - mistrza czarnego humoru, brawurowej satyry i zjadliwej ironii. Tym razem Álex de la Iglesia wyśmiewa medialny cyrk i pragnienie sławy, nie zostawiając suchej nitki na nikim: pazernych dziennikarzach, nieznających granic PR managerach i żądnej sensacji gawiedzi.
Roberto to spec od marketingu i autor powszechnie znanego hasła reklamowego Coca-Coli sprzed lat. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta, a sfrustrowanego Roberto nikt nie chce zatrudnić. Nieoczekiwanie szansa na zmianę złej passy pojawia się, gdy mężczyzna spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru w Kartagenie. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić. Zdesperowany Roberto postanawia wykorzystać sytuację: zatrudnia agenta, by zbić fortunę na ekskluzywnych wywiadach i zapewnić rodzinie lepszą przyszłość. Sprzeciwia się temu jego kochająca żona (nominowana do Nagrody Goya Salma Hayek). Tymczasem żądny sukcesu agent dochodzi do wniosku, że uratowanie jego klienta to koniec lukratywnego biznesu...

 
salma 
Czytany 16209 razy

Media