logo Mañana

filmy świata w polsce

SPACER Z ANIOŁAMI Tomasza Wysokińskiego w międzynarodowym konkursie dokumentalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego

 

Najnowsza produkcja Mañany, pełnometrażowy dokument Spacer z Aniołami, będzie miała premierę światową w międzynarodowym konkursie dokumentalnym Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zdjęcia powstawały w Johannesburgu  i otaczających go townshipach na przestrzeni czterech lat, w trakcie których Tomasz Wysokiński zagłębił się z kamerą w miejsca nigdy wcześniej nieodwiedzane przez filmowców. Niczym cień towarzyszył w podróży w głąb piekła bohaterowi filmu, Jerry’emu, postaci tajemniczej i fascynującej jak kontynent, z którego pochodzi.

 

 

Każdego dnia w RPA znika wiele dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zmuszane do prostytucji lub zabijane dla organów. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest odnajdywanie zagubionych dzieci. W Spacerze z Aniołami towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem, żył na ulicy skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym heroicznie walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry’ego.

 

Producentem filmu jest Mañana, a koproducentami Ayahuasca, TVP S.A., Di Factory oraz Soundplace. Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Spacer z Aniołami zmontował Daniel Gąsiorowski, a muzykę skomponował Paweł Mykietyn. Film trafi do kin latem tego roku.

 

 

 

 

 

 

 WWA 2 foto Wysokinski copyright Manana

fot. Tomasz Wysokiński © Mañana 

Read 3224 times